۸ اَمرداد ۱۳۹۴

رقابت های قهرمانی وزنه برداری معلولین - قزاقستان؛ سیامند رحمان دو بار رکورد شکنی کرد و طلایی شد / احمد امین زاده نقره گرفت

رقابت-های-قهرمانی-وزنه-برداری-معلولین---قزاقستان---سیامند-رحمان-دو-بار-رکورد-شکنی-کرد-و-طلایی-شد---احمد-امین-زاده-نقره-گرفت


در پنجمین و آخرین روز از رقابت های وزنه برداری قهرمانی آزاد آسیا و اقیانوسیه، دو نماینده کشورمان در دسته فوق سنگین به مصاف حریفان رفتند.

سیامند رحمان و احمد امین زاده در رقابت های دسته 107+ کیلوگرم امروز به روی تخته رفتند و با کسب نشان طلا و نقره، به کار خود پایان دادند.

سیامند رحمان در حرکت اول خود وزنه 270 کیلوگرم را بالای سر برد و با موفقیت آن را مهار کرد. وی در حرکت دوم با انتخاب وزنه 293 قصد داشت رکورد پیشین خود را که در بازی های پاراآسیایی اینچئون به ثبت رسانده بود، ارتقا دهد که موفق شد و در حرکت سوم نیز با انتخاب وزنه 295 کیلوگرم بار دیگر رکورد شکنی کرد و با اقتدار بر سکوی نخست جهان ایستاد.

 

 


بدین ترتیب سیامند رحمان با ثبت رکورد 295 کیلوگرم ضمن شکستن رکورد جهان، عنوان قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان را مجددا از آن خود کرد.

احمد امین زاده، دیگر نماینده جمهوری اسلامی ایران که به تازگی در جمع تیم ملی قرار گرفته است نیز با مهار وزنه های 210، 226 و 228 کیلوگرم، به نشان نقره و عنوان نایب قهرمانی دست یافت و نماینده چین با رکورد 228 کیلوگرم به نشان برنز رسید.

 

 


بدین ترتیب، پرونده رقابت های وزنه برداری آزاد آسیا و اقیانوسیه برای کاروان کشورمان با کسب 4 نشان طلا و 3 نشان نقره بسته شد و تیم جمهوری اسلامی ایران با کسب 70 امتیاز در بخش آسیا و 69 امتیاز در بخش آزاد، به مقام قهرمانی این رقابت ها دست یافت.

رقابت های آزاد قهرمانی وزنه برداری آسیا و اقیانوسیه با حضور نمایندگان 28 کشور از 4 مرداد ماه در شهر آلماتی آغاز شد و امروز به کار خود پایان داد.

تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشورمان با ترکیب سیامند رحمان، احمد امین زاده، علی صادق زاده، سامان رضی، حامد صلحی پور، مجید فرزین، نادر مرادی و امیر جعفری در این رقابت ها حضور یافته بود.


تعداد بازدید : ۱۶۸
کد خبر : ۸۰۳