۷ اَمرداد ۱۳۹۴

رقابت های قهرمانی وزنه برداری معلولین– قزاقستان

رقابت-های-قهرمانی-وزنه-برداری-معلولین–-قزاقستان
در رقابت های نوبت بعدازظهر چهارمین روز مسابقات وزنه برداری قزاقستان، علی صادق زاده، نماینده کشورمان در دسته 107 کیلوگرم به نشان طلای بخش آسیا و نشان نقره بخش آزاد دست یافت.

وی در حرکت اول وزنه 228 کیلوگرم را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت دوم نیز وزنه 234 کیلوگرم را مهار کرد. صادق زاده در رقابتی تنگاتنگ با حریف آذربایجانی خود،  وزنه 242 کیلوگرمی را انتخاب کرد که در حرکت سوم از مهار آن بازماند و عنوان قهرمانی بخش آسیا و نایب قهرمانی بخش آزاد را بدست آورد.

در رقابت های این دسته، نماینده آذربایجان با رکورد  242 کیلوگرم، ضمن رکورد شکنی به عنوان قهرمانی و نشان طلای بخش آزاد دست یافت و عنوان سوم نیز به نماینده یونان با رکورد 233 کیلوگرم رسید. ودر بخش آسیا نیز به ترتیب جمهوری اسلامی ایران، چین و اردن عناوین اول تا سوم را بدست آوردند.

لازم به ذکر است توزیع مدال در این مسابقات در دو بخش آزاد و آسیا انجام می شود و از این رو، نماینده کشورمان دو نشان مختلف در این دسته به دست آورده است.

فردا، پنج شنبه و در آخرین روز رقابت ها نمایندگان سنگین وزن ایران، سیامند رحمان و احمد امین زاده در دسته 107+  به مصاف حریفان خواهند رفت.

رقابت های آزاد قهرمانی وزنه برداری آسیا و اقیانوسیه با حضور نمایندگان 28 کشور از 4 مرداد ماه در شهر آلماتی آغاز شده و تا 8 مرداد ماه در جریان خواهد بود.

تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولین کشورمان با ترکیب سیامند رحمان، احمد امین زاده، علی صادق زاده، سامان رضی، حامد صلحی پور، مجید فرزین، نادر مرادی و امیر جعفری در این رقابت ها شرکت کرده است.
تعداد بازدید : ۱۴۱
کد خبر : ۸۰۱