۱ دی ۱۳۹۹

جلسه ستاد بازی های پارالمپیک و پاراآسیایی برگزار شد / خسروی وفا: سلامتی ورزشکاران را فدا نکنیم

جلسه-ستاد-بازی-های-پارالمپیک-و-پاراآسیایی-برگزار-شد-خسروی-وفا-سلامتی-ورزشکاران-را-فدا-نکنیم
بیست و هشتمین جلسه ستاد بازی های پارالمپیک و پاراآسیایی به صورت وبیناری برگزار شد.
بیست و هشتمین جلسه ستاد بازی های پارالمپیک و پاراآسیایی به صورت وبیناری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، در این نشست تصویب شد که تعداد روزهای اردوهای آمادگی بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ تا پایان سال جاری افزوده شود. بدین ترتیب که اولویت اول (شانس طلا) از ۲۵ روز به ۳۰ روز، اولویت دوم (شانس نقره) از ۲۰ روز به ۲۵ روز، اولویت سوم (شانس برنز) از ۱۵ روز به ۲۰ روز و اولویت چهارم از ۱۰ روز به ۱۵ روز تبدیل شود.

ضمنا فدراسیون ها موظف شدند فیلم تمرینات ورزشکاران را تهیه و به پارالمپیک ارسال کنند. 

در بخش دیگری از جلسه نیز تصمیم گرفته شد که فدراسیون ها، نمونه پیشنهادات تجهیزات و البسه مورد نیاز را تا ۲۵ بهمن جهت بررسی در کارگروه تخصصی به پارالمپیک ارسال نمایند.

درخصوص بازی های پاراآسیایی جوانان بحرین ۲۰۲۱ نیز مقرر شد که فدراسیون ها برای رشته های پارابدمینتون، پاراتنیس، گلبال، پاراشنا، پارادو و میدانی، پاراوزنه برداری، بوچیا، بسکتبال با ویلچر و پاراتکواندو تا پایان سال جاری، حداقل یک دوره استعدادگزینی را جهت ارزیابی اولیه وضعیت جوانان اجرا کنند و پیشنهادات پارالمپیک و فدراسیون ها برای بهبود وضعیت جوانان در جلسه بعد مورد بررسی قرار گیرد.خسروی وفا: سلامتی ورزشکاران را فدا نکنیم
محمود خسروی وفا، رییس کمیته ملی پارالمیپک در این نشست اظهار داشت: پیشنهاد داریم که تعداد روزهای اردوها را بیشتر کنیم تا استاندارد قرنطینه را در شرایط کرونایی رعایت کرده باشیم. نباید سلامتی ورزشکاران را فدای چیز دیگری کنیم. از ورود و خروج مکرر مربی، ورزشکاران و عوامل برگزاری در طول مدت برگزاری اردوها باید پرهیز شود تا ویروس به شرکت کننده ها انتقال داده نشود. 

وی افزود: برای بیشتر شدن تعداد روزهای اردوها، تیم های ملی مهم هستند و نباید اسیر برگزاری لیگ باشیم. در واقع، برنامه تیم های ملی مقدم بر برگزاری لیگ است و لیگ ها باید در خدمت تیم های ملی باشند.

خسروی وفا با تاکید مجدد بر کنترل وضعیت پزشکی ورزشکاران خاطر نشان کرد: در ستاد تصویب شده بود که ورزشکاران با خوداظهاری در شرایط کرونایی، آخرین وضعیت سلامتی و پزشکی خود را گزارش کنند ولی متاسفانه فقط یک سوم این کار را انجام داده اند و بعضا به طور ناقص. لذا تاکید می کنم که حمایت ها و پرداخت ها منوط به خوداظهاری صورت خواهد گرفت.

رییس کمیته ملی پارالمیپک درخصوص لزوم برگزاری اردوها متناسب با شرایط آب و هوایی توکیو نیز تاکید کرد.

تعداد بازدید : ۲۲۶
کد خبر : ۴,۰۲۳