۸ مهر ۱۳۹۹

برنامه حمل مشعل بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ اعلام شد

برنامه-حمل-مشعل-بازی-های-پارالمپیک-توکیو-۲۰۲۰-اعلام-شد
وب سایت رسمی بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از مشخص شدن زمان بندی مراسم حمل مشعل این بازی ها در سال ۲۰۲۱ خبر داد.
وب سایت رسمی بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ از مشخص شدن زمان بندی مراسم حمل مشعل این بازی ها در سال ۲۰۲۱ خبر داد.
این مراسم از ۱۲ تا ۲۴ اوت ( ۲۱ مرداد تا ۲ شهریور) سال آینده و در فاصله زمانی بین بازی های المپیک و پارالمپیک برگزار می شود و هدف از آن ایجاد محیطی پر شور و نشاط برای ورود به بازی های پارالمپیک است.
از روز ۱۲ اوت، ۴۷ مشعل در ۴۷ استان ژاپن روشن می شود و این مشعلها به تدریج به یکدیگر می پیوندند تا در نهایت روز ۲۰ اوت مشعل اصلی پارالمپیک را روشن کنند.
مدیریت این مراسم بر عهده شهرداری های ژاپن در استان های شیزوکا، کوبه، سایتاما و توکیو است و از میان افرادی که در فوریه سال ۲۰۲۰ برای شرکت در این برنامه انتخاب شده اند، در نهایت هزار نفر در گروه های سه نفره این مشعلها را حمل خواهند کرد.مشعل بازی های پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ به شکلی طراحی شده است تا احساسات مردم نسبت به جنبش پارالمپیک را به تصویر بکشد. بدنه این مشعل با استفاده از ترکیب سنت و تکنولوژی مدرن و الهام گرفته از شکوفه های گیلاس، نمادی سنتی از کشور ژاپن، طراحی شده؛ نمادی که در ساخت عروسک های توکیو ۲۰۲۰ نیز به چشم می خورد.
مشعل بازی ها دارای طرحی است یکپارچه که نمایانگر سنت و در عین حال تکنولوژی به روز ژاپن است و روح بازسازی و توجه به پایداری را به تصویر می کشد.
این مشعل با استفاده از ضایعات آلومینیومی به کار برده شده برای ساخت خانه های موقت در جریان زلزله مهیب شرق ژاپن ساخته شده است؛ ضایعاتی که شاهد بازسازی زندگی های از هم گسیخته مردم ژاپن بوده و اکنون به نمادی برای صلح تبدیل شده اند.طراحی قسمت بالای مشعل نشان دهنده شکل شعله های آتش است. شعله های برافروخته از هر ۵ گلبرگ در مرکز مشعل به هم می پیوندند و درخشندگی چشم نوازی را به نمایش می گذارند.
مراسم حمل مشعل بازی های پارالمپیک فرصت خوبی  برای تعامل میان جامعه و مردم با گرایشات و توانمندی های مختلف با هدف ارج نهادن به مفهوم وحدت در عین کثرت است.تعداد بازدید : ۱۶۰
کد خبر : ۳,۹۶۲