۲۲ آذر ۱۳۹۶

بازی های پاراآسیایی جوانان / شریفیان: مسابقات شنا برخلاف آیین نامه IPC برگزار شد

بازی-های-پاراآسیایی-جوانان--شریفیان--مسابقات-شنا-برخلاف-آیین-نامه--IPC-برگزار-شد
سرمربی تیم شنای نابینایان و کم بینایان با اشاره به مناسب نبودن نحوه برگزاری مسابقات سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان گفت: مسابقات شنای جوانان برخلاف آیین نامه و قوانین IPC برگزار شد و این مساله سبب شد تا مدال های زیادی را از دست بدهیم.
سرمربی تیم شنای نابینایان و کم بینایان با اشاره به مناسب نبودن نحوه برگزاری مسابقات سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان گفت: مسابقات شنای جوانان برخلاف آیین نامه و قوانین IPC برگزار شد و این مساله سبب شد تا مدال های زیادی را از دست بدهیم.

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، حمید شریفیان افزود: مسابقات براساس آنچه از سوی کنفدراسیون پاراآسیایی اعلام شده بود، برگزار نشد و به دلیل ادغام کلاسبندی ها و رده های سنی نوجوانان و جوانان سبب شد تا مدال های زیادی از دست بدهیم. از سوی دیگر از آنجایی که ورزشکاران باید بر اساس امتیاز IPC  مسابقه می دادند و ما از این موضوع بی اطلاع بودیم، سبب شد تا ورزشکاران کلاس بالاتر شانس بیشتری برای کسب مدال داشته باشند و این امر وضعیت دریافت مدال ها را تحت تاثیر قرار داد.

سرمربی تیم شنای نابینایان و کم بینایان اظهار داشت: با برنامه ریزی که برای این مسابقات داشتیم، کسب پنج مدال طلا را در بخش پارا شنا و نابینایان و کم بینایان پیش بینی کرده بودیم، اما متاسفانه با تغییر قوانین مسابقات، تا این لحظه فقط یک مدال طلا و چند نقره و برنز دریافت کردیم.

وی ادامه داد: اگر از تغییر قوانین اطلاع داشتیم، تمهیدات دیگری می اندیشیدیم و با شرایط بهتری در مسابقات شرکت می کردیم، تیم شنا برای این بازی ها زحمت زیادی کشیده بود، اما متاسفانه تغییر قوانین شرایط خوبی را برای تیم ما رقم نزد.

شریفیان گفت: با وجود تمام مشکلات در بخش نابینایان و کم بینایان تا این لحظه هفت رکورد ملی در بخش شنای نابینایان و کم بینایان و شش رکورد ملی در بخش پاراشنا جا به جا شده است و این نشان دهنده رشد شنا در این دو بخش است.

وی یادآور شد: برگزار کننده مسابقات، شنا را بسیار نامنظم برگزار کرد و حتی خطاهای زیادی در لیست آغاز مسابقات و هماهنگی جهت حضور ورزشکاران در مسابقات داشتند و ما مجبور شدیم برای کسب مدال های بهتر در این بازی ها بیشتر از شناگران جوان استفاده کنیم.

شریفیان در پایان گفت: هدف ما این بود که هم در بخش تیمی و هم در بخش انفرادی شرکت کنیم، اما متوجه شدیم که رقابت ها به صورت میکس برگزار می شود نه تیمی و این مساله سبب شد تا مدال های تیمی خود را به راحتی از دست بدهیم.

تعداد بازدید : ۱۱
کد خبر : ۳,۱۷۴

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.