۲۶ مهر ۱۳۹۵

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره - به فکر کسب سهمیه برای مسابقات جهانی هستیم

سرمربی-تیم-ملی-فوتبال-پنج-نفره---به-فکر-کسب-سهمیه-برای-مسابقات-جهانی-هستیم
سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره با اشاره به برگزاری رقابتهای قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ میلادی گفت: این مسابقات حکم انتخابی برای رقابت های قهرمانی جهان را دارد و از همین رو حضورمان در آن اهمیت دارد.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره با اشاره به برگزاری رقابتهای قهرمانی آسیا در سال ۲۰۱۷ میلادی گفت: این مسابقات حکم انتخابی برای رقابت های قهرمانی جهان را دارد و از همین رو حضورمان در آن اهمیت دارد.

به گزارش سایت کمیته ملی پارالمپیک، برای تیم ملی فوتبال پنج نفره که بعد از قهرمانی و کسب مدال طلای بازیهای پاراآسیایی اینچئون کره جنوبی موفق شد مدال نقره بازی‌های پارالمپیک ریو را هم به دست بیاورد، رقابتهای قهرمانی آسیا مهم‌ترین رویداد پیش رو به حساب می آید. به خصوص اینکه این رقابتها حکم انتخابی جهان را هم دارد و طبق صحبت های انجام شده احتمال دارد از این دوره مسابقات نسبت به گذشته، تعداد تیم های آسیایی بیشتری صاحب سهمیه جهانی شوند.

جواد فلفلی، سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره که این تیم را روی سکوی دوم پارالمپیک ریو قرار داد، در گفتگو با سایت کمیته ملی پارالمپیک در این مورد اظهار داشت: مسابقات قهرمانی آسیا آوریل سال ۲۰۱۷ میلادی به میزبانی مالزی برگزار می شود. این رقابتها حکم انتخابی جهان را دارد و از همین رو حضور تیم های آسیایی در آن و چگونگی نتیجه‌گیری‌شان اهمیت زیادی دارد.

وی در مورد اینکه چند تیم از مسابقات قهرمانی آسیا صاحب سهمیه جهانی می شوند، خاطرنشان کرد: همیشه سه سهمیه جهانی در این رقابتها توزیع می شد که قاعدتا در اختیار تیم های اول تا سوم مسابقات قرار می گرفت اما در جریان بازیهای پارالمپیک ریو، مسئول انجمن جهانی فوتبال پنج نفره صحبت هایی مطرح کرد مبنی بر رایزنی و تلاش های انجام شده برای افزایش سهمیه جهانی تیم های آسیایی به چهار سهمیه.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره تاکید کرد: هنوز سهمیه توزیع شده در مسابقات قهرمانی آسیا و برای مسابقات جهانی مادرید به طور دقیق مشخص و اعلام نشده است اما در هر صورت باید بهترین آمادگی را داشت تا بتوان سهمیه جهانی گرفت.

وی با یادآوری اینکه مسابقات فوتبال پنج نفره قهرمانی جهان هر دو سال یک بار برگزار می شود، تصریح کرد: تیم ملی فوتبال پنج نفره ایران تاکنون در این رقابتها شرکت نکرده است اما به طور حتم حضور در مسابقات آسیایی مالزی و کسب سهمیه مسابقات جهانی مادرید در برنامه این تیم است به خصوص اینکه فوتبال پنج نفره در برنامه بازیهای پاراآسیایی اندونزی قرار ندارد و در واقع به جز مسابقات قهرمانی آسیا، رویداد مهم دیگری برای تیم ملی فوتبال پنج نفره در پیش نیست.

 

 


فلفلی گفت: تیم ملی فوتبال یک بار از حضور در المپیاد ویژه ورزشکاران نابینا که هر چهار سال یک بار و در رشته های مختلف برگزار می شود موفق به کسب عنوان قهرمانی شد. امیدوارم بتوانیم از رقابتهای قهرمانی آسیا هم برای مسابقات قهرمانی جهانی کسب سهمیه کنیم و از اولین حضور در این رقابتها به نتیجه ای ایده آل دست یابیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره در پایان خاطرنشان کرد: از ۱۱ آبان ماه مسابقات قهرمانی کشور آغاز می شود. همزمان رقابتهای رده سنی جوانان نیز پیگیری خواهد شد. این مسابقات عرصه ای است برای استعدادیابی و انتخاب بازیکنان برای اردوهای آتی تیم ملی فوتبال پنج نفره.

تعداد بازدید : ۱۴۲
کد خبر : ۱,۸۵۱