کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران

I.R. Iran National Paralympic Committee


اطلاعات کلی اولین دوره بازی های پاراآسیایی 2010 گوانگجو (چین)

نخستین دوره بازیهای پاراآسیایی در 21 آذرماه 1389 به میزبانی چین آغاز گردید كه بیش از چهار هزار ورزشكار معلول از 41 كشور دنیا و در 4 گروه نابینایان، فلج مغزی، قطع عضوی ها و ویلچری ها به رقابت با یكدیگر پرداختند.
این بازیها در 19 رشته برگزار شد و نمایندگان ایران در 15 رشته به میدان رفتند. كاروان ایران با نام "کاروان فرهنگی ورزشی محرم" با تركیبی از 158 ورزشكار (24 خانم و 124 آقا) راهی گوانگجو شد، كه تیم آقایان به غیر از رشته های بولینگ، بدمینتون، شمشیربازی و بسكتبال با ویلچر در تمامی رشته ها نماینده داشت و تیم بانوان نیز در 7 رشته دو و میدانی، تیر و كمان، بوچیا، گلبال، والیبال نشسته، تنیس روی میز و تیراندازی مسابقه داد. با توجه به اقدامات صورت گرفته از سوی كمیته ملی پارالمپیك جهت آماده سازی و اعزام كاروانی پرقدرت به این بازیها، امید می رفت كه كاروان ایران با ارمغان بهترین نتایج ممكن، كارنامه درخشانی از خود به جای گذاشته و بتواند به مدال های خوشرنگی دست پیدا كند.
كشور چین برای برگزاری هر چه بهتر بازیها، 5 مجموعه ورزشی واقع در شهر گوانگجو و حواشی گوانگجو را مد نظر قرار داده بود. این 5 مجموعه با توجه به ظرفیت خود می توانستند در 19 رشته مورد نظر، میزبان شركت كنندگان باشند.

 

نتایج مسابقات رشته های ورزشی


    


 

جدول اسامی كشورهای مدال آور در بازی های پاراآسيايي 2010 گوانگجو
جدول نتايج ورزشكاران کشورمان در مسابقات پاراآسیایی 2010 گوانگجو

مجله معرفی کاروان اعزامی:  مشاهده آنلاین  -  دانلود فایل PDF
مجله دستاوردهای کاروان اعزامی:  مشاهده آنلاین  -  دانلود فایل PDF