I.R.Iran National Paralympic Committee (NPC)

تصویر هفته

کسی که اراده و استقامت دارد، هرگز روی شکست را نمی بیند.

صلوات شمار

اوقات شرعی

  • اقتصاد مقاوتی، اقدام و عمل||||1282||||امور فرهنگی - اسلایدشو

آخرین مطالب فرهنگی

تاریخ انتشار: 1395/1/16
آشنایی با ریو 2016 - قسمت اول
بازي هاي پارالمپيك 2016 ريو

تاریخ انتشار: 1394/11/5
آیا یوگا به خداشناسی می انجامد؟
مروجان یوگا در حوزه مدیتیشن ادعا می کنند که انسان ها با انجام تکنیک های جسمی، ذهنی و تنفسی می توانند به عرفان، معنویت و شکوفایی روحی برسند.

تاریخ انتشار: 1394/11/5
شباهت های ورزش و مطالعه
دكتر يزدان منصوريان، عضو هيات علمي دانشگاه تربيت معلم تهران: اساسا، ورزش و مطالعه از چند جهت به هم شبيه هستند. البته وجود اين شباهتها کاملاً طبيعي است، چرا که ورزش زمينه ساز <<سلامت جسمي>> و مطالعه زمينه ساز <<سلامت فکري>> است. هرگاه اين دو در کنار يکديگر قرا گيرند، شرايط لازم براي ايجاد سلامت...

تاریخ انتشار: 1394/11/4
توصیه هایی برای تناسب اندام افرادی که از ویلچر استفاده می کنند
اگر از صندلی چرخدار استفاده می کنید، نادیده گرفتن فعالیت ورزشی و تناسب اندام فیزیکی به راحتی ممکن است. اما در نظر داشته باشید که فعال بودن ، فواید بسیاری برای شما دارد و می تواند در مدیریت زندگی روزانه نیز به شما کمک کند.

تاریخ انتشار: 1394/11/4
توصیه هائی در مورد فعالیتهای جسمانی کاربران ویلچر
آسانترین راه برای برخی از افراد ویلچری می تواند این باشد که از انجام ورزش و تمرینات بدنی چشم پوشی کنند . اما این افراد باید بدانند که انجام فعالیتهای بدنی همیشه مزایای زیادی برای سلامتی آنها به دنبال دارد . ضمن اینکه این موضوع می تواند به مدیریت زندگی روزمره ی آنها نیز کمک قابل توجهی کند. اما متاس...

تاریخ انتشار: 1394/10/26
تغذيه مناسب ورزشي چيست؟
گروه‌هايي از ورزشکاران مانند ژيميناست‌ها، کساني که پاتيناژ (اسکيت روي يخ) بازي مي‌کنند و همچنين ورزشکاراني با گروه ‌وزني مشخص مانند وزنه برداران، کشتي‌گيران و جودوکاران، بايد تلاش کنند تا توده بدني خود را در حد مشخصي نگه دارند و به احتمال زياد، کالري بسيار کمتري براي فعاليت‌هايشان دريافت مي‌کنند.

تاریخ انتشار: 1394/10/26
فقط ببینید. واقعا که .........

تاریخ انتشار: 1394/10/23
ورزش و سلامت روح و روان
از دست آورد‌های پیشرفت تکنولوژی و زندگی امروزی، ظهور و بروز انواع ناهنجاری‌ها و اختلالات روانی ـ عاطفی، هیجانات روحی منفی، استرس، ناامیدی و نگرانی، احساس پوچی و سردرگمی و نداشتن زندگی شیرین و با آرامش است؛ که در نتیجه آن مردم به انواع بیماری‌های روانی همچون اضطراب، افسردگی و ... مبتلا می‌شوند.

تاریخ انتشار: 1394/10/23
ورزش و معنویت در بیانات مقام معظم رهبری
پيام‌هايي كه مقام معظم رهبري بعد از موفقيت‌هاي ورزشي ورزشكاران كشورمان صادر مي‌كنند نشان دهنده اهميت اين موفقيت‌هاست اما براي ارزيابي جايگاه ورزش قهرماني و اهميت آن، دو ديدار مقام معظم رهبري با مدال آوران المپيك و پارالمپيك در سال ۱۳۸۳ و ۱۳۹۲ را به صورت خلاصه ارائه مي‌كنيم كه نشان دهنده جايگاه ورزش قهرماني است.

تاریخ انتشار: 1394/10/21
تاثير معنويت و سلامت روح بر سلامت جسم
آيا سلامتى روح بر جسم اثر دارد؟ اگه من قرآن بشنوم جسمم هم تقويت ميشه؟ براى سنگ كليه خوبه صدقه دادن؟

123