I.R.Iran National Paralympic Committee (NPC)

آمار بازدید از سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

...

کد خبر: 15941 زمان انتشار: 1399/3/28 18:49:12
کمیته پارالمپیک آسیا اعلام کرد: بحرین میزبان چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان در سال ۲۰۲۱ شد
کمیته پارالمپیک آسیا اعلام کرد: بحرین میزبان چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان در سال ۲۰۲۱ شد
وب سایت رسمی کمیته پارالمپیک آسیا امروز از مشخص شدن محل برگزاری چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان خبر داد و بحرین را میزبان این دوره از بازی های در سال ۲۰۲۱ اعلام کرد.
این بازی های که قرار است از اول تا دهم  دسامبر سال ۲۰۲۱ به میزبانی بحرین برگزار شود، اولین تجربه میزبانی این کشور در یک رویداد ورزشی مربوط به افراد دارای معلولیت نیز خواهد بود و ۸۰۰ ورزشکار جوان زیر ۲۰ سال در آن حضور می یابند.
قرار است در این بازی‌ها، مسابقاتی در ۹ رشته دوومیدانی، بدمینتون، بوچیا، گلبال، وزنه‌برداری، شنا، تنیس روی میز، تکواندو و بسکتبال با ویلچر برگزار شود.
ماجد راشد رئیس کمیته پارالمپیک آسیا در این باره گفت: چشم‌انداز جدید کمیته پارالمپیک آسیا این است که بتواند ورزش معلولان را در آسیا گسترش بدهد. ما خوشحالیم که کمیته پارالمپیک بحرین به میزبانی این رویداد تمایل نشان داد  و از حمایت آنها و دولت بحرین به دلیل حمایت از نسل آینده ورزشکاران پاراآسیایی تشکر می‌کنیم.شیخ محمد بن دوایج، رئیس کمیته پارالمپیک بحرین نیز خاطر نشان کرده است: میزبانی چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان برای ما مایه افتخار و گواهی بر رسالت ما برای تامین زیرساخت ها برای ورزش افراد دارای معلولیت، ادغام آنها در جامعه و نیز پرورش توانمندی های این قشر و سوق دادن کشورمان  به سوی قرار گرفتن در خط مقدم جنبش پارالمپیک است.
تاکنون سه دوره بازی‌های پاراآسیایی جوانان طی سال‌های ۲۰۰۹ در ژاپن، ۲۰۱۳ در مالزی و ۲۰۱۷ در امارات برگزار شده و کشورمان نیز در هر سه دوره حضور داشته و در هر سه دوره نایب قهرمان شده است.