I.R.Iran National Paralympic Committee (NPC)

آمار بازدید از سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

...

کد خبر: 9286 زمان انتشار: 1396/1/30 9:08:47
پرچمدار کاروان پارالمپیک ایران دو و میدانی کار شد
پرچمدار کاروان پارالمپیک ایران دو و میدانی کار شد
عشرت کردستانی، پرچمدار کاروان پارالمپیک ایران در بازیهای ۲۰۱۶ ریو، فعالیتش را در رشته دو و میدانی آغاز کرد.

وی که در بازیهای پارالمپیک ریو در رشته والیبال نشسته فعالیت می کرد، در این باره به سایت کمیته ملی پارالمپیک گفت: بعد از بازیهای پارالمپیک ریو تصمیم گرفتم فعالیت در یک رشته جدید را تجربه کرده و توانمندی ام را محک بزنم. بنابراین در سال جدید علاوه بر رشته والیبال نشسته در دو و میدانی نیز فعالیت می کنم تا بتوانم در این رشته نیز نتیجه کسب کنم.

کردستانی افزود: تمام تمرکزم بر روی رشته انفرادی دو و میدانی و ماده پرتاب وزنه است تا در مسابقات انتخابی موفق باشم. البته فعلا در این رشته توانایی ام را محک می زنم و امیدوارم بیشتر از والیبال نشسته در آن موفق باشم.

کردستانی درباره دلیل فعالیتش در رشته دو و میدانی اظهار داشت: در کنار علاقه ای که به والیبال نشسته دارم و محاسن و جذابیت های رشته های تیمی، نتیجه نهایی بازی به دست یک نفر به تنهایی نیست و هم تیمی هایت در سرنوشت بازی موثر هستند.  به همین دلیل ترجیح دادم رشته ای را انتخاب کنم که خواست خودم در پیروزی و شکست در آن دخیل باشد.

وی که قصد دارد در مسابقات قهرمانی کشور نیز شرکت کند، گفت: در این رشته حدود سه ماه فعالیت می کنم و رکوردم را باید ارتقا دهم و مسابقات قهرمانی کشور این مزیت را دارد که به دلیل حضور نماینده کمیته بین المللی پارالمپیک به ورزشکاران کلاس جهانی می دهد و امتیاز خوبی برای ماست تا اگر رکورد خوبی را به دست آوریم بتوانیم در بازیهای پاراآسیایی شرکت کنیم. من هم به همین دلیل در این مسابقات شرکت می کنم.