I.R.Iran National Paralympic Committee (NPC)

آمار بازدید از سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

...

کد خبر: 13640 زمان انتشار: 1397/9/7 17:43:51
معاون بنیاد آجیتوس: موفقیت های ایران در جنبش پارالمپیک زمینه ساز میزبانی کارگاه آموزشی OCP2 است
معاون بنیاد آجیتوس: موفقیت های ایران در جنبش پارالمپیک زمینه ساز میزبانی کارگاه آموزشی OCP2 است
فیلیپه رودریگز، معاون بنیاد آجیتوس در حاشیه مراسم افتتاحیه دوره بین المللی ظرفیت سازی سازمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه حاضر شد.

وی در خصوص میزبانی ایران در این دوره گفت: ایران موفقیت های خوبی در جنبش پارالمپیک داشته است و به همین دلیل میزبانی این کارگاه به ایران سپرده شد تا کشورهای عضو بتوانند از این تجربیات به نحو احسن استفاده کنند.

معاون بنیاد آجیتوس افزود: به عنوان سفیران جنبش  پارالمپیک از ۲ سال پیش برای توسعه ورزش معلولین فعالیت‌های آموزشی خود را آغاز کرده‌ایم. هدف از این دوره آموزشی آشنایی شرکت کنندگان با مباحث ظرفیت سازی سازمانی و تمرکز بر حاکمیت، طراحی برنامه‌های راهبردی و عملیاتی کمیته‌ های ملی پارالمپیک کشورهای مختلف بر مبنای الگوی بهینه و پیشنهادی IPC است.وی تصریح کرد: این بنیاد از سال ۲۰۱۷ برنامه توسعه کمیته‌های پارالمپیک کشورهای مختلف را آغاز کرده است و هدفش برگزاری دوره‌های تخصصی آموزشی برای کمیته‌‌های پارالمپیک دنیا است و تا المپیک ۲۰۲۴ این دوره‌ها ادامه‌ خواهد داشت.

معاون بنیاد آجی توس گفت: برای اجرای این برنامه آموزشی تلاشمان بر این است که چنین دوره آموزشی را در چهار منطقه دنیا برگزار کنیم تا هر کدام بتوانند در جهت تقویت مباحث ظرفیت های سازمانی خود و تبادل اطلاعات و تجربه نقش موثری را ایفا کنند.

با توجه به عملكرد كمیته ملی پارالمپیك ایران طی سال های اخیر در ظرفیت سازی و عملكرد سازمانی موفق مطابق استانداردهای بین المللی، بنیاد آجیتوس میزبانی این دوره را به كمیته ملی پارالمپیك ایران پیشنهاد داد و هدف از این دوره آشنایی شركت كنندگان با مباحث ظرفیت سازی سازمانی و تمركز بر حاكمیت خوب، طراحی برنامه های استراتژیك و عملیاتی كمیته های ملی پارالمپیك كشورها بر مبنای الگوی بهینه و پیشنهادی IPC است.

این دوره آموزشی به صورت رسمی از امروز، ۷ آذر با حضور مدرسین و شرکت کنندگانی از کشورهای آموزشی برزیل، فرانسه، انگلستان، تونس، كنیا، قزاقستان، دانمارك، آنگولا و ایران آغاز شد و تا ۹ آذر ماه در جریان است.