I.R.Iran National Paralympic Committee (NPC)

آمار بازدید از سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

...

کد خبر: 13708 زمان انتشار: 1398/2/11 14:23:57
مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه برگزار شد
مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه برگزار شد
مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه با همکاری کمیته ملی پارالمپیک و کمیسیون ملی یونسکو – ایران، در محل فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین برگزار شد.

در این مراسم محمود خسروی وفا و هادی رضایی، رئیس و دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک، عبدالحمید احمدی، معاون وزیر و رئیس کمیسیون ملی یونسکو – ایران، دکتر تسوتان تسوتکوفسکی، رئیس دفتر منطقه ای یونسکو در تهران، حجت اله ایوبی، دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو – ایران، حمید علی صمیمی و محمد علی حسین پور، رئیس و دبیر فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی،محمد رضا محمود خانی، رئیس آکادمی ملی پارالمپیک، حمید رضا عارف، رئیس کمیسیون صلح کمیته ملی المپیک و جمعی از مسئولین یونسکو، کمیته ملی المپیک و پارالمپیک و فدارسیون ورزش های جانبازان و معلولین حضور داشتند.
در ابتدای این مراسم، جمعی از ورزشکاران رشته بوچیا، با برگزاری مسابقاتی نمایشی، حضار را با این رشته و جذابیت های آن آشنا نموده  و دکتر تسوتکوفسکی، دکتر احمدی و دکتر نوروزی نیز با همراه شدن در کنار ورزشکاران، در مسابقات بوچیا شرکت کردند.


دکتر عبدالحمید احمدی، دکتر تسوتان تسوتکوفسکی، و دکتر محمود خانی از سخنرانان این مراسم بودند و در پایان از عنایت اله بخارایی، ملی پوش اسبق تیم تیراندازی جانبازان و معلولین و دارنده دو نشان طلای پارالمپیک، تقدیر بعمل آمد.
سازمان ملل متحد ششم آوریل را به عنوان "روز جهانی ورزش در مسیر صلح و توسعه" نام گذاری کرده و دلیل انتخاب این تاریخ، همزمانی آن با آغاز اولین دوره بازی های المپیک تابستانی در سال ۱۸۹۶ به میزبانی یونان بوده است و با توجه به همزمانی این روز با ایام تعطیلات نوروز، بزرگداشت این روز جهانی ۱۱ اردیبهشت ماه برگزار شد.
عکس: امیررضا استواری