I.R.Iran National Paralympic Committee (NPC)

آمار بازدید از سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

...

کد خبر: 9229 زمان انتشار: 1395/12/24 10:51:36
زهرا نعمتي در اجلاس كنوانسيون حقوق افراد داراي معلوليت سازمان ملل متحد شركت مي كند
زهرا نعمتي در اجلاس كنوانسيون حقوق افراد داراي معلوليت سازمان ملل متحد شركت مي كند

جلسه دفاع جمهوری اسلامی ایران از گزارش مقدماتی خود به کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت سازمان ملل متحد، دوم و سوم فروردین ماه سال ۱۳۹۶ در ژنو، محل دفتر اروپايي سازمان ملل برگزار خواهد شد و زهرا نعمتی به عنوان بانوی برتر ورزشکار پارالمپیک در این جلسه شرکت خواهد کرد.

زهرا نعمتی که برای سومین سال پیاپی به این اجلاس دو روزه دعوت می شود، در این خصوص به سایت کمیته ملی پارالمپیک ایران گفت: این اجلاس هر سال در ژنو برگزار می شود. من سال گذشته نیز به این نشست دعوت شدم که به دلیل مسابقات المپیک و پارالمپیک نتوانستم شرکت کنم اما امسال قرار است به عنوان ورزشکار پارالمپین ایران در اين اجلاس حضور داشته باشم. وی افزود: شركت در این جلسات برای من باعث افتخار بزرگي است و امیدوارم بتوانم نماینده خوبی برای کشورم باشم.

کماندار طلایی پارالمپیک ایران به نخستین حضورش در کنوانسیون حقوق افراد دارای معلولیت اشاره کرد و اظهار داشت: سال ۲۰۱۴ برای نخستین بار در اجلاس كنوانسيون حقوق افراد داراي معلوليت شرکت کردم که بسيار عالی بود و موفقیت های بی نظیری به دست آوردیم.

 

 


زهرا نعمتي افزود: در سازمان ملل چندین بار به عنوان یک الگو برای افراد دارای معلولیت به دنیا معرفی شدم که برای من به عنوان یک بانوی ایرانی باعث افتخار بود. وی ادامه داد: مطمئن هستم امسال نیز افتخارات خیلی خوبی رقم خواهد خورد و پیام های بسيارموثر و ويژه اي  برای مردم جهان به ویژه افراد دارای معلولیت خواهیم داشت. مهم ترین پیامی که من خواهم داشت این است که بهترین راه شکست معلولیت، ورزش است.

نعمتی خاطر نشان کرد: در این سفر همچنین گزارش کاملی از ورزش پارالمپیک کشورمان به سازمان ملل ارائه خواهم داد. قطعا پیشرفت ورزش پارالمپیک در چند سال گذشته باعث افتخار خواهد بود و برای حاضران در کنوانسیون هم چشمگیر خواهد بود.

بانوی طلایی و پرافتخار کشورمان در پایان یادآور شد: زنان ایرانی واقعا توانایی بالایی دارند و می توانند در دنیا بی نظیر باشند فقط باید به توانمندی آنها باور داشت. آنها باید بتوانند الگویی برای تمام زنان دنیا باشند چراکه پشتکار زنان ایرانی بی نظیر است فقط باید باور کنیم از سایران چیزی کم نداریم.