I.R.Iran National Paralympic Committee (NPC)

آمار بازدید از سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

...

کد خبر: 13792 زمان انتشار: 1398/6/20 11:35:56
در حاشیه نشست ویستا صورت گرفت؛ تقدیر از اقدامات پارالمپیک ایران در تشکیل پرونده روان شناسی ورزشکاران
در حاشیه نشست ویستا صورت گرفت؛ تقدیر از اقدامات پارالمپیک ایران در تشکیل پرونده روان شناسی ورزشکاران
دکتر سید محمدکاظم واعظ موسوی به تازگی در کنگره دوسالانه ویستا به میزبانی کشور هلند حضور داشت.
دکتر واعظ موسوی که از روان شناسان برجسته ورزشی و همکار با کمیته ملی پارالمپیک در سالیان متمادی است، درگفتگو با روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک در خصوص این سفر گفت: کنگره ویستا هر دوسال یکبار توسط کمیته علمی، پزشکی IPC برگزار می شود و امسال به میزبانی کشور هلند و در شهر آمستردام با حضور نزدیک به ۴۰۰ پزشک و متخصص علوم ورزشی از کمیته های پارالمپیک سراسر دنیا برگزار شد.
واعظ موسوی خاطر نشان کرد: کمیته علمی،پزشکی کمیته بین المللی پارالمپیک از من برای شرکت در این کنگره که بالاترین سطح علمی در ورزش افراد دارای معلولیت را نیز دارد، دعوت کرد تا در خصوص اقداماتی که در کشورمان در خصوص مطالعه روان شناختی ورزشکاران، تشکیل پرونده و حمایت روان شناختی از آنها صورت گرفته، ارائه ای داشته باشم.وی گفت: با وجود آنکه ورزش از فواید روانی برای ورزشکاران نیز برخودار است، اما چالش هایی را نیز به وجود می آورد که سلامت روانی و بهزیستی آنان را در معرض تهدید قرار می دهد. از این روی ما وظیفه داریم شرایط روان شناختی ورزشکاران را زیر نظر داشته باشیم و در مواقعی که لازم است، از آنها حمایت های لازم را بعمل آوریم و این از وظایف هر NPC به شمار می رود.
واعظ موسوی تصریح کرد: هم اکنون در ایران برای هر ورزشکار پارالمپیکی یک پرونده روان شناختی تشکیل داده ایم و علاوه بر ثبت ویژگی های هر ورزشکار در این پرونده، مواقعی که نیاز به کمک دارد نیز در آن به ثبت می رسد و حمایت های لازم بعمل می آید. این اقدام موجب ستایش کمیته علمی ، پزشکی IPC به ویژه ریاست آن قرار گرفت که دوسال پیش سفری به تهران داشت و از نزدیک از روند پیشرفت اقدامات پارالمپیک ایران در این زمینه مطلع شد.
دکتر واعظ موسوی در پایان خبر داد: در ارائه ای که در این کنگره داشتم به تفصیل در خصوص روند تشکیل پرونده و اقدامات روان شناختی برای ورزشکاران توضیح دادم و این ارائه مورد تقدیر از سوی رئیس کمیته علمی، پزشکی IPC و جمعی از دانشمندان برجسته این حوزه قرار گرفت و پیشنهاداتی نیز برای انجام طرح مذکور به صورت فراگیر و بین المللی نیز ارائه نمودم.