I.R.Iran National Paralympic Committee (NPC)

آمار بازدید از سایت

كاربران آنلاين
بازدید امروز
بازديد ديروز
بازديد هفته گذشته
بازديد ماه گذشته
بازدید کل
بیشترین بازدید

...

کد خبر: 12624 زمان انتشار: 1397/8/15 18:05:37
انتقال ماموریت ۸ رشته ورزشی از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به فدراسیون های ملی
انتقال ماموریت ۸ رشته ورزشی از فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین به فدراسیون های ملی
بر اساس اساسنامه جدید کمیته ملی پارالمپیک که در تاریخ ۹۷/۰۶/۰۳ توسط هیئت دولت مصوب و ابلاغ گردید، فدراسیونهای تیراندازی با کمان، تنیس روی میز، دوچرخه سواری، بدمینتون، تکواندو، سوارکاری، تنیس و قایقرانی به عضویت مجمع عمومی کمیته ملی پارالمپیک در آمدند.

موضوع انتقال ماموریت، حمایت از ورزش‌های فوق از فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین به فدراسیون‌های ذیربط بر اساس قوانین IPC از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۸ به مرور صورت گرفته است که با توجه به تدوین و تصویب اساسنامه جدید و تایید آن توسط کمیته بین المللی پارالمپیک IPC الزاماً می‌بایستی توسط کمیته ملی پارالمپیک کشورمان نیز اجرایی می‌گردید.

هدف از این تصمیم IPC ایجاد مشارکت و حمایت هشت فدراسیون جهانی از ورزش‌های پارالمپیکی در سطح جهان می‌باشد.

در جلسه انتقال ماموریت این ۸ رشته ورزشی که در تاریخ دوشنبه ۹۷/۰۸/۱۴ در دفتر معاونت قهرمانی وزیر ورزش و جوانان با حضور معاونت ورزش قهرمانی، روسای هشت فدراسیون ورزشی، رییس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و رییس و دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک برگزار گردید، تفاهم نامه انتقال ماموریت هشت رشته به امضاء رسید.
بر این اساس تا پایان سال جاری، انتقال این ماموریت از سوی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین به فدراسیون‌های فوق صورت گرفته و از ابتدای سال ۱۳۹۸ رسماً مسئولیت حمایت از این رشته‌ها بر عهده فدراسیون‌های ذیربط خواهد بود.